THURSDAY -  JANUARY 19, 2017

BOY'S BASKETBALL
                                                                                                                        
CROOKSTON    _____    at  Warren-Alvarado-Oslo   _____   7:30 PM   on  KROX   7:00 PM          JV-6:00 PM

7th Grade -   CROOKSTON             at    Warren-Alvarado-Oslo            5:00 PM
8th Grade -   CROOKSTON             at    Warren-Alvarado-Oslo            6:00 PM


GIRL'S BASKETBALL

Bagley    ____   at  CROOKSTON   ____    7:30 PM           JV-6:00 PM

7th & 8th Grades -  
CROOKSTON             at  Riverside Christian (East Grand Forks)             4:00 PM


WRESTLING

CROOKSTON    _____    at   Fertile-Beltrami    ______       7:30 PM         JV-6:30 PM

NBA

MINNESOTA TIMBERWOLVES
   _____  at  Los Angeles Clippers   _____   9:30 PM   on  KROX  9:00 PM


OTHER BOY'S BASKETBALL


Fosston    _____  at   Red Lake County   _____
Stephen-Argyle   _____   at   Warroad   _____
Win-E-Mac   _____   at  Norman County East/Ulen-Hitterdal   _____
Northern Freeze    _____    at   Sacred Heart    _____
Goodridge-Grygla   _____   at   Clearbrook-Gonvick   _____
Nevis   _____   at   Park Rapids   _____
Verndale   ____  at   Wadena-Deer Creek   _____
Frazee   _____   at   Staples-Motley   ______
Red Lake   _____  at   Kelliher-Northome   _____


OTHER GIRL'S BASKETBALL

Climax-Fisher    _____     at  Park Christian   _____
Red Lake Falls   _____  at   Stephen-Argyle   _____
Fertile-Beltrami   _____  at  Ada-Borup   _____
Barnesville   _____   at  East Grand Forks   _____
Warroad   _____  at  Kittson County Central   _____
Lake Park-Audubon   _____    at  Win-E-Mac   _____
Laporte   _____  at  Red Lake County Central   _____
Fosston    _____    at   Norman County East/Ulen-Hitterdal   _____
Badger-Greenbush-Middle River   _____  at   Roseau   _____
New York Mills    _____  at   Perham   _____
Park Rapids   _____  at  Waubun    _____
Staples-Motley    _____  at   Hawley   _____
Verndale    _____  at   Frazee    _____
Red Lake   _____  at   Kelliher-Northome    _____


BOY'S HOCKEY

Bemidji    _____   at   East Grand Forks    _____
Thief River Falls    ____   at   Warroad   _____
Wahpeton-Breckenridge    _____  at   Kittson County Central   _____
Park Rapids   _____  at   Northern Lakes   _____


GIRL'S HOCKEY

Northern Lakes   _____  at  Park Rapids   _____
Fargo North/Fargo South (N.D.)     _____   at   Detroit Lakes   _____
Fargo Davies (N.D.)   _____  at   Moorhead   _____


OTHER WRESTLING

Walker-Hackensack-Akeley/Nevis    _____  at  United North Central   _____


NHL


Phoenix    _____   at  MINNESOTA WILD    ____      7:00 PM


return to sports page